تاریخچه بیمه کوثر

تاریخچه بیمه کوثر

بعد از انقلاب اسلامی، در چهارم تیر ماه ۱۳۵۸ با مصوبه شورای انقلاب اسلامی، شرکت های بیمه خصوصی ، ملی شدند و نمایندگی های خارجی تعطیل شد. از شهریور ۱۳۶۰ به جز شرکتهای بیمه «آسیا» و «البرز» فعالیت سایر شرکت های ملی شده متوقف گردید. از سال ۱۳۶۷ بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی علاوه بر شرکت سهامی بیمه ایران که یک شرکت بیمه دولتی بود، شرکتهای بیمه البرز» و «آسیا» هم دولتی شد و یک شرکت بیمه دولتی دیگر به نام شرکت بیمه «دانا» که فقط اجازه فعالیت در بیمه اشخاص داشت تأسیس شد.
در سال ۱۳۷۳ با تاسیس شرکت بیمه صادرات و سرمایه گذاری شمار شرکت های بیمه فعال در : کشور به پنج شرکت رسید. اما از ابتدای دهه ۱۳۸۰ خورشیدی با ابلاغ قانون تاسیس موسسات بیمه غیردولتی، به شرکتهای خصوصی اجازه فعالیت در بازار بیمه کشور داده شد.

شرکت بیمه کوثر نیز بر اساس همین قانون در ۲۷ مهر ۱۳۸۹ به عنوان بیست و دومین شرکت بیمه، مجوز فعالیت خود را از بیمه مرکزی ایران دریافت کرد.

پیشینه بیمه در نیروهای مسلح چون در کشور ما، بیمه در گذشته رشد مناسبی نداشته و عمدتا در محدوده خدمات درمانی خلاصه می شد در میان نیروهای نظامی نیز شرایط مطلوبی نداشته است. اگرچه نخستین اقدامی که در ارتش و در سال های قبل از پیروزی انقلاب اسلامی در این خصوص انجام شده، در جای خود عملی مترقیانه محسوب می شود. اما پس از آن هیچ اقدامی برای اصلاح و بهبود آن صورت نپذیرفت، و به مرور خاصیت و کارآیی خود را از دست داد این قانون با عنوان «قانون بیمه افراد کادر ثابت ارتش و ژاندارمری در مقابل حوادث ناشیه که به مناسبت انجام وظیفه رخ میدهد» در سال ۱۳۳۵ هجری شمسی تدوین شد و آئین نامه آن نیز در سال ۱۳۳۷ به تصویب رسید.

اشتراک گذاری :

تماس با کارشناسان صدور بیمه کوثر

  • همراه : 09126608681
  • ثابت : 32827126-026
  • ثابت : 32825605-026

استعلام رایگان و صدور انواع بیمه نامه ها

لینک کوتاه مطلب : https://www.chatryar.ir/?p=136
بخش نظرات

سوالات خود را در قسمت نظرات ثبت کنید تا به آن پاسخ داده شود

درباره ی mosavi

همچنین ببینید

جدول نرخ دیه سال 1401

جدول نرخ دیه به صورت کل وجزء حسب اعلام قوه قضائیه در سال1401  ۱-دیه کامل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

صـدور آنلاین و ارزان بیمه نامه کـوثرلطفا" اینجا کلیک کنید
+ +