سود مشارکت در منافع

سوال

آیا می دانید سود مشارکت در منافع چیست ؟

پاسخ به شما

سید سعید موسوی  مشاور بیمه ای :

انواع سود در بیمه های عمر و سرمایه گذاری 

سود بیمه عمر یکی از ویزگیهای بسیار مهم و جذاب بیمه نامه های زندگی و عمر است که بیشتر افراد در زمان خرید بیمه عمر به آن توجه می کنند. به این دلیل که هر چه سود بیمه عمر بیشتر باشد ارزش اندوخته بیمه عمر بیشتر بوده و در نهایت سرمایه گذاری مناسب تری انجام خواهد شد. سود این بیمه نامه به صورت مرکب است  یعنی به سود اندوخته هم سود تعلق می گیرد به صورت کلی سود بیمه عمر به دو دسته تقسیم می شود:

1- سود تضمینی 

2- سود مشارکت در منافع

سود تضمینی

سود تضمینی سودی است که هر ساله توسط بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران اعلام می شود و همه شرکتهای بیمه باید آن را به بیمه گذاران بیمه عمر خود ارائه دهند.

در واقع این سود حداقل سودی است که به بیمه عمر شما تعلق می گیرد و می توانید از بابت دریافت آن مطمئن باشد . براساس آخرین اعلام بیمه مرکزی ، سود تضمینی بیمه عمر در دو سال اول قرارداد 16 درصد ، در دو سال دوم قرارداد 13 درصد ، و  در سالهای بعد 10 درصد است . یعنی مثلا” در دو سال اول قرارداد بیمه عمرتان هر سال 16 درصد به اندوخته شما اضافه خواهد شد.

سود تضمینی همه ی شرکتهای بیمه ای یکی است .

سود مشارکت در منافع

شرکتهای بیمه بر اساس حق بیمه ای که از بیمه های عمر دریافت میکنند، در فعالیت های اقتصادی مختلف سرمایه گذاری می نمایند.

سودی که از این سرمایه گذاری به دست می آید ، بین شرکت بیمه و بیمه گذار مشترک است . در واقع 85درصد از سود حاصل از این سرمایه گذاری به بیمه گذاران تعلق می گیرد ، به این سود سود مشارکت در منافع گفته می شود.

بهتر است بدانید که سود مشارکت در منافع برای سال های آینده قابل پیش بینی نیست ، اما می توان روند سود دهی آن در سالهای گذشته را بررسی کرد و شرکت بیمه ای را انتخاب نمود که بیشترین سود را به بیمه گذاران خود پرداخت کرده و نوسان سود دهی کمتری را طی چندین سال داشته است.  

هر ساله شرکتهای بیمه ای بعد از برگذاری مجمع عمومی مجموع سود مشارکت در منافع و سود تضمینی را تحت عنوان سود قطعی اعلام و به بیمه گذاران خود پرداخت می کنند.

 در مرکز تخصصی صدور بیمه های عمر  بیمه کوثر ، نمایندگی سید سعید موسوی مفتخریم  بیمه نامه هایی متناسب با نیاز شما برای آینده ای روشن فراهم سازیم.

برای دریافت اطلاعات و خدمات مشاوره ای بر خط بیمه های زندگی و عمر ، کافیست فرم زیر را تکمیل کرده تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.

بیمه زندگی

بعد از تکمیل و ارسال این فرم با شما جهت مشاوره و اعلام نرخ و صدور بیمه نامه تماس خواهیم گرفت

 

 

اشتراک گذاری :

تماس با کارشناسان صدور بیمه کوثر

  • همراه : 09126608681
  • ثابت : 32827126-026
  • ثابت : 32825605-026

استعلام رایگان و صدور انواع بیمه نامه ها

لینک کوتاه مطلب : https://www.chatryar.ir/?p=986
بخش نظرات

سوالات خود را در قسمت نظرات ثبت کنید تا به آن پاسخ داده شود

درباره ی mosavi

همچنین ببینید

جدول نرخ دیه سال 1401

جدول نرخ دیه به صورت کل وجزء حسب اعلام قوه قضائیه در سال1401  ۱-دیه کامل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

صـدور آنلاین و ارزان بیمه نامه کـوثرلطفا" اینجا کلیک کنید
+ +