صدور الحاقیه بیمه شخص ثالث لازم نیست!

آیا با افزایش دیه ، نیاز به صدور الحاقیه برای بیمه نامه ثالث خودرو می باشد؟

طبق ماده 8 قانون بیمه شخص ثالث مصوب سال 1395: نیاز به صدور الحاقیه برای تعهد بدنی ثالث نمی باشد.
هر سال با تغییر مبلغ دیه بیمه‌گذاران می بایست به دفاتر صدور بیمه نامه مراجعه می کردند و درخواست الحاقیه بیمه شخص ثالث مبنی بر افزایش تعهدات جانی داشتند تا درزمان بروز حادثه، شرکت بیمه شخص ثالث هزینه دیه فرد زیان‌دیده را به طور کامل و تا سقف تعهدات بیمه نامه پرداخت می کرد؛ در غیر این صورت شرکت بیمه تا سقف تعهد مبلغ قبلی هزینه خسارت را پرداخت می‌کرد و الباقی آن به عهده بیمه‌گذار می‌باشد.
که از سال 1396 الحاقیه افزایش تعهدات جانی بیمه شخص ثالث به طور کلی از همه بیمه گذاران و استفاده کنندگان خودرویی حذف شد و درزمان افزایش مبلغ دیه، به‌صورت سیستمی افزایش می‌یابد. این موضوع در قانون جدید بیمه شخص ثالث نیز اعمال شده است و بیمه‌گذاران نیازی به تهیه کردن الحاقیه بیمه شخص ثالث ندارند.

لازم به ذکر است صدور الحاقیه افزایش تعهدات دیه برای سایر رشته ها و بیمه هایی مانند مسئولیت لازم و ضروری است .

جهت دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

اشتراک گذاری :

تماس با کارشناسان صدور بیمه کوثر

  • همراه : 09126608681
  • ثابت : 32827126-026
  • ثابت : 32825605-026

استعلام رایگان و صدور انواع بیمه نامه ها

لینک کوتاه مطلب : https://www.chatryar.ir/?p=838
بخش نظرات

سوالات خود را در قسمت نظرات ثبت کنید تا به آن پاسخ داده شود

درباره ی mosavi

همچنین ببینید

انتقال تخفیفات بیمه ثالث

بخشنامه انتقال تخفیفات عدم خسارت  پیرو قانون بیمه شخص ثالث مصوب سال ۱۳۹۵، بیمه مرکزی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

مشاوره و استعلام و خرید انواع بیمه نامهاینجا کلیک کنید
+ +