مدیریت ریسک و مدیریت بحران در دفاع غیرعامل

مدیریت ریسک و مدیریت بحران در دفاع غیرعامل

یک نتیجه احتمالی در میان مجموعه نتایج ممکن در اثر یک حادثه یا یک فعالیت اقتصادی، اشاره دارد. برای مثال، فرد ممکن است در یک موقعیت کم ریسک باشد ولی احساس عدم اطمینان و نگرانی شدید داشته باشد. در این حالت، تصمیم گیری های شتابزده و غیر عادی افزایش می یابد، زیرا فرد تصمیم گیرنده بدلیل نداشتن اطلاعات کافی و دقیق از آثار ریسک و عدم آشنایی با پیامدهای آن، با ریسک برخورد نمی کند.
در مواقعی که احتمال ریسک زیاد است فرد ممکن است با تکیه بر توانایی های خود در پیش بینی آینده، اطمینان بیشتری نسبت به مهار یا مقابله با ریسک داشته باشد. هر چه این توانایی بیشتر باشد فرد با خطر کمتری روبرو می گردد. با کاهش توانایی فرد در آینده نگری، ریسک برای وی افزایش می یابد. عدم اطمینان عبارت است از شک شخص به توانایی خویش برای پیش بینی تعدادی از پیشامدهای محتمل الوقوع.
شبه حادثه: رویدادی است که ممکن بوده باعث بروز زیان شود، اما به علت خوش شانسی (و نه به علت طرح قبلی) بدون زیان پایان یافته است؟.
عدم اطمینان: عدم اطمینان برخلاف ریسک امری ذهنی و مربوط به برداشت و برآورد شخص از یک موقعیت عینی توام با خطر است. میزان عدم اطمینان توسط اعتقاد و باورهای شخص در معرض عدم اطمینان سنجیده می شود. عدم اطمینان ممکن است هزینه های اضافی زیر را در پی داشته باشد.

اشتراک گذاری :

تماس با کارشناسان صدور بیمه کوثر

  • همراه : 09126608681
  • ثابت : 32827126-026
  • ثابت : 32825605-026

استعلام رایگان و صدور انواع بیمه نامه ها

لینک کوتاه مطلب : https://www.chatryar.ir/?p=200
بخش نظرات

سوالات خود را در قسمت نظرات ثبت کنید تا به آن پاسخ داده شود

درباره ی mosavi

همچنین ببینید

جدول نرخ دیه سال 1401

جدول نرخ دیه به صورت کل وجزء حسب اعلام قوه قضائیه در سال1401  ۱-دیه کامل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

صـدور آنلاین و ارزان بیمه نامه کـوثرلطفا" اینجا کلیک کنید
+ +