مفهوم EML و MPL

مفهوم EML و MPL

MPL = maximum possible loss:

عبارت است از حداکثر میزان خسارتی تخمینی که در ازای یک نوع حادثه ی مشخص مثل آتش سوزی یا انفجار در طول اعتبار بیمه نامه به موضوع بیمه وارد خواهد شد و به صورت درصدی از ارزش کل مورد بیمه توسط کارشناس بازدید اولیه و ارزیاب ریسک بیان می‏شود.

در تعریف MPL گفته می­شود زمانی که آتش سوزی رخ می دهد، هیچ یک از سیستم های اطفاء حریق کار خود را به درستی انجام نمی­دهند و در واقع کارایی خود را از دست داده و آتش سوزی یا خود به خود با مانع برخورد می­کند و خاموش می شود و یا هیچ موادی برای سوختن باقی نمی ماند .

این پوشش بیمه‌ای شامل آتش سوزی و انفجار ناشی از اعمال تروریستی، آتش سوزی عمدی، حوادث فاجعه آمیز طبیعی مثل زلزله و سقوط هواپیما و آتش سوزی های ناشی از حوادث فاجعه آمیز نمی­شود.

EML = estimated maximum loss

عبارت است از میزان خسارتی که ممکن است در صورت بروز حادثه به موضوع بیمه وارد شود و به صورت درصدی از ارزش کل موضوع بیمه توسط ارزیاب خسارت برآورد می شود.

در تعریف EML گفته می شود زمانی که آتش سوزی رخ می دهد کلیه سیستم های اطفاء حریق کار خود را به درستی انجام می دهند و هیچ سیستمی از کار نمی افتد و آتش بوسیله نیروهای امداد و نجات اطفاء می­گردد. اما میزان خسارت ایجاد شده حداکثر خسارت ممکنی است که رخ داده است.

عوامل زیادی مانند هزینه ثابت، دامنه، وسعت‌ آتش‌سوزی، تمرکز اموال ارزشمند در یک نقطه، فاصله و ارتفاع ساختمان‌ها، وجود در و دیوار ضد حریق، و نظایر آن در محاسبه میزان PML و EML موثرند.

 

مشاور بیمه ای شما

سید سعید موسوی

دارای برند نمایندگی برتر

 

جهت دریافت اطلاعات بیشتر و صدور آنلاین و غیر حضوری انواع بیمه فقط کافیست فرم زیر را تکمیل کرده تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.

تماس باما

اشتراک گذاری :

تماس با کارشناسان صدور بیمه کوثر

  • همراه : 09126608681
  • ثابت : 32827126-026
  • ثابت : 32825605-026

استعلام رایگان و صدور انواع بیمه نامه ها

لینک کوتاه مطلب : https://www.chatryar.ir/?p=409
بخش نظرات

سوالات خود را در قسمت نظرات ثبت کنید تا به آن پاسخ داده شود

درباره ی mosavi

همچنین ببینید

جدول نرخ دیه سال 1401

جدول نرخ دیه به صورت کل وجزء حسب اعلام قوه قضائیه در سال1401  ۱-دیه کامل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

صـدور آنلاین و ارزان بیمه نامه کـوثرلطفا" اینجا کلیک کنید
+ +